Rozmowa o pracę to wielka chwila i ogromny stres. Dobrze się przygotowując, masz o wiele większą szansę, aby wypaść rewelacyjnie, nie denerwować się i dostać pracę marzeń! Aby Ci pomóc, opisałem 22 najpopularniejsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Zapraszam do lektury!

Całość będzie miała prostą formę. Najpierw padnie pytanie, później wyjaśnię, w jakim celu zostało zadane, a na koniec, jaka jest prawidłowa lub pożądana odpowiedź. Umieszczę wszystko w oddzielnych akapitach, aby jeszcze bardziej uprościć Ci czytanie i znajdowanie informacji. Na każde z tych pytań odpowiedz sobie na tydzień przed rozmową, a później parę razy powtórz odpowiedź. Nic nie może Cię zaskoczyć na drodze do wymarzonej pracy!
Nie przedłużając, zaczynamy!

1. Co wiesz o naszej firmie?

To pytanie pojawi się na 90%. Rekrutujący zadaje je, by sprawdzić Twoje zaangażowanie. Brak wiedzy na temat firmy pokazuje Twoje ignoranckie podejście do rozmowy o pracę oraz że nie zależy Ci na stanowisku, a to praktycznie dyskwalifikuje Cię jako potencjalnego pracownika.

Poprawna odpowiedź: Znajdź jak najwięcej informacji o firmie i przeczytaj je kilka razy. Zajmie Ci to łącznie maksymalnie 15 minut, a wywrze świetne wrażenie. Wejdź na stronę firmy i tam poszukaj wiedzy, przejrzyj social media tej firmy, wpisz jej nazwę w Google i przeczytaj kilka wyników. Dodatkowo znajdź jeden szczegół, którym zainteresujesz się bardziej i zabłyśniesz na rozmowie, np.

Widziałem na Państwa Facebooku, że ostatnio pomagaliście w akcji “Szlachetna paczka”. To bardzo miłe z Waszej strony, sam pomagałem jakiś czas temu w tej akcji.

Widziałem na waszym Instagramie, że ostatnio reprezentacja Waszej firmy biegła w biegu X. Uważam, że to świetna inicjatywa!

Ważne! To, co powiesz, musi być prawdą. Nie wymyślaj nic na siłę, ponieważ pracodawca może Cię sprawdzić, a pomyłka tutaj pokaże, że kłamiesz. A to dyskwalifikuje Cię z dalszej rekrutacji tak samo, jak niewiedza o firmie.

2. Dlaczego jesteś odpowiednim kandydatem na to stanowisko?

Pytanie zadane, aby dowiedzieć się, czy jesteś świadomy swoich umiejętności, wartości rynkowej i mocnych stron. Sprawdza również Twoją znajomość branży, do której się rekrutujesz.

Poprawna odpowiedź: Zastanów się, jakie masz mocne strony i jakie miałeś osiągnięcia w poprzedniej firmie. Zbierz to, i przedstaw na rozmowie w formie przykładów i faktów, np.

Jestem dobrym handlowcem, gdyż mam dobry kontakt z ludźmi. W ostatnim półroczu podniosłem przychody mojego działu o 7% przy jednoczesnym zachowaniu kosztów na tym samym poziomie.

Pamiętaj, że szefa interesują fakty. Możesz być najlepszym człowiekiem do rozmowy w wolnym czasie, ale jeżeli nie dajesz odpowiedniej wartości dla szefa, ten może cię nie zatrudnić. Dlatego właśnie przedstaw fakty i potencjalny zysk, jaki pracodawca może dostać, zatrudniając właśnie Ciebie. Sama osobowość może nie wystarczyć.

3. Dlaczego chcesz zmienić pracę?

Są różne powody odejścia z poprzedniej firmy, np. brak możliwości rozwoju, brak awansów, nudne zadania, słaba płaca itd.. Pracodawcy najbardziej zależy, żebyś lubił swoją branżę i się w niej rozwijał. Dzięki temu wie, że zatrudnia Cię na długi czas.

Poprawna odpowiedź: Możesz, zapewne zgodnie z prawdą, powiedzieć, że w poprzedniej firmie był brak rozwoju, brak możliwości awansu lub chcesz poznać nowe branże. Nie mów źle o poprzedniej pracy, np. o konflikcie z firmą/szefem czy o złej atmosferze. Powiedz tylko o rzeczach pozytywnych i neutralnych, które dotyczą tylko Ciebie. Może Cię kusić, aby powiedzieć coś o złej sytuacji, konflikach czy łamaniu prawa w poprzedniej rpacy, ale lepiej to odpuścić. Skup się na sobie i tym, co dla Ciebie było pozytywne.

4. Dlaczego chcesz pracować w naszej firmie?

Pracodawca zadaje to pytanie, abyś pokazał, że nie rekrutujesz się przypadkowo, bo akurat było ogłoszenie. Chce, aby Twoja decyzja o rekrutacji do tej firmy była w pełni świadoma.

Poprawna odpowiedź: Możesz powiedzieć o zaletach firmy, które znajdziesz na jej stronie, np. bogaty system szkoleń lub benefitów. Możesz również wskazać konkretne kawałki oferty pracy, które nie są dostępne nigdzie indziej, np. praca z konkretną technologią, siedziba firmy czy praca z określoną osobą. Znajdź kilka przykładów, które pasują Ci najbardziej z firmy i oferty, i o nich opowiedz.

5. Jak się pracowało z poprzednim szefem?

Zadając to pytanie, pracodawca chce wiedzieć, jak wyrażasz się o poprzednich szefach i jak Ci się z nimi współpracowało oraz jakie masz podejście do autorytetów i przełożonych. Przecież, kiedy Cię zatrudni, będzie z Tobą pracował przez jakiś czas. Kiedy zaś odejdziesz, pracodawca boi się, że będziesz się o nim źle wyrażał.

Poprawna odpowiedź: Jeżeli żyłeś z poprzednim przełożonym dobrze, opowiedz o tym. Jeżeli żyłeś źle, nie mów tego. Opowiedz o tym, że mimo przeciwności udało się Wam wypracować sposób pracy, jak mimo różnych opinii osiągnęliście cel itp.

NIGDY nie mów źle o swoim poprzednim pracodawcy.

6. Powiedz coś o sobie

Pytanie jest zadane, ponieważ rekruter chce sprawdzić, czy potrafisz się auto prezentować, w kilku konkretnych zdaniach opisać siebie i zainteresować sobą na tyle, żeby przejść do dalszej rozmowy. Jeżeli znasz swoją wartość, to pytanie nie powinno sprawić Ci problemów. Pracodawca chce też sprawdzić prawdziwość CV z tym, co powiesz, więc nie kłam w CV.

Poprawna odpowiedź: Opowiedz o sobie, ale pod kątem rekrutacji. Możesz opowiedzieć o swoim hobby, doświadczeniu, studiach czy zrobionych projektach. Zrób to zwięźle i pewnie. Ważne, żeby o wszystkim, co teraz powiesz, móc powiedzieć kilka zdań więcej. Rekruter może poprosić Cię o rozwinięcie tematu, więc bądź przygotowany. Przykład:

W wolnym czasie interesuję się nowymi technologiami, ostatnio na przykład znalazłem nową bibliotekę X i .

7. Co Cię motywuje do pracy?

Pracodawcy pytają o to, ponieważ lubią ludzi zainteresowanych swoją pracą i chcących się rozwijać. Zatrudnianie to długi i kosztowny proces, więc chcą się upewnić, że zatrudnia kogoś na lata.

Poprawna odpowiedź: Przygotuj sobie to, co ciebie motywuje. Może to być wyzwanie, ciekawe zadania, praca dla konkretnej idei (np. Lot w kosmos), dobrzy współpracownicy, osoby, od których możesz się uczyć itd. Pamiętaj, żeby to nie było nic na siłę, odpowiedź musi być zgodna z resztą Twojej rozmowy. Motyw nie musi być jeden, może być ich kilka, może wszystkie powyższe, a może żaden z powyższych. Każda osoba jest inna, co innego może ją napędzać, więc nie przejmuj się ilością. Po prostu odpowiedz zgodnie ze sobą.

8. Jaka jest Twoja wymarzona praca?

Rekruter nie wprost chce dowiedzieć się, czy naprawdę chcesz pracować na tym stanowisku. Pomyśl, jak to wygląda, gdy z jednej strony zatrudniasz się do pracy, gdzie trzeba dużo prowadzić firmowe auto, a z drugiej Twoja wymarzona praca to oraca stacjonarna w biurze, ponieważ nie lubisz prowadzić auta.

Poprawna odpowiedź: Pomyśl, co sprawia ci największą przyjemność w pracy, a następnie przedstaw to w kontekście tego pytania i rekrutacji. Jeżeli lubisz trudne wyzwania, powiedz to wprost. Jeżeli lubisz ciszę i spokój podczas pracy lub kontakt z ludźmi, powiedz to. Dodaj też nawiązanie do firmy, gdzie rekrutujesz się, np.

Moja idealna praca łączy się z pracą z ludźmi i udzielaniem im pomocy. Swoją drogą, widziałem na Państwa stronie, że duży nacisk kładziecie na bezpośredni kontakt z klientem, co bardzo mnie zainteresowało!

9. Gdzie widzisz siebie za 5 lat?

Rekruter sprawdza, czy masz jasną i klarowną wizję swojej kariery.

Poprawna odpowiedź: Pomyśl o tym, co chciałbyś finalnie w życiu robić, a później od końca pomyśl, co po kolei trzeba zrobić, żeby to osiągnąć. Na koniec zastanów się, które z tych kroków są do zrobienia w pięć lat – to jest to, czego szukasz. Przykład:

Chciałbym być dyrektorem firmy odzieżowej. Żeby to osiągnąć, trzeba mieć kapitał, założyć firmę, zatrudnić ludzi, kupić materiały oraz zdobyć wiedzę biznesową. Zdobycie wiedzy może iść wraz ze zdobywaniem kapitału, ponieważ zatrudnię się w lokalnej firmie odzieżowej. Dodatkowo będę się szkolić w prowadzeniu biznesu, zobaczę, jak robi to mała firma i odłożę przez kilka lat na otwarcie biznesu. Podczas pracy będę awansował i uczył się coraz więcej, od zwykłego pracownika, aż do kadry managerskiej. Całość może zająć z 10 lat, więc za 5 lat będę pracować dalej w firmie odzieżowej, już na stanowisku managera.

10. Jakie są Twoje silne strony?

Rekruter sprawdza, czy znasz swoją wartość oraz silne strony. Ich znajomość ułatwi ich wykorzystanie, ich nieznajomość zaś mówi sporo o Tobie.

Poprawna odpowiedź: Podobnie jak w pytaniu o to, dlaczego firma ma zatrudnić akurat Ciebie, przed spotkaniem przygotuj listę swoich wszystkich dobrych cech oraz przykłady i efekty tych cech z poprzedniej pracy. Jeżeli jesteś punktualny, powiedz, że nie spóźniłeś się X lat. Kiedy masz świetny kontakt z ludźmi, podaj przykładowo ilu nowych klientów zdobyłeś dla firmy. Jeżeli jesteś sumienny, opowiedz o tym, jak wypełniałeś excele w poprzedniej firmie. Pracodawca chce faktów, a Ty mu je dostarcz.

11. Co uważasz za swój największy sukces zawodowy?

Mówienie o faktach to nie przechwalanie się, to… fakty! Pracodawca chce zobaczyć, czy jesteś świadomy siebie, swojej wartości i swoich sukcesów. Chce też sprawdzić, czy nie przesadzasz w którąś stronę. Jeżeli będziesz się przechwalał lub specjalnie sobie umniejszał, sprawisz bardzo złe wrażenie. 

Poprawna odpowiedź: Przygotuj odpowiedź parę dni przed rozmową. Przypomnij sobie konkretne zadania i projekty, które udało Ci się zrobić, a następnie wybierz ten, z którego jednocześnie jesteś dumny i który najbardziej pasuje pod konkretne stanowisko, na które aplikujesz. Używaj też faktów – Jeżeli udało się skończyć projekt przed deadline, to powiedz dokładnie ile wcześniej, jak to się stało, co pomogło i dlaczego akurat z tego jesteś najbardziej zadowolony.

12. Z kim lubisz pracować?

To pytanie pokazuje, czy pasujesz do kadry oraz czy nadajesz się do każdego rodzaju pracy w firmie. Są firmy, gdzie pracuje się bardzo indywidualnie, są też takie, gdzie pracuje się tylko zespołowo. Odpowiedź na to pytanie pozwoli pracodawcy określić, czy na pewno pasujesz do oferty i firmy.

Poprawna odpowiedź: Odpowiedz szczerze przed sobą, jak najlepiej Ci się pracuje. Jeżeli w zespole, może nie warto aplikować tam, gdzie pracujesz sam? Jeżeli najlepiej pracujesz w samotności, nie idź tam, gdzie stała praca w zespole jest obowiązkiem. Wypalisz się bardzo szybko, a to oznacza prawdopodobnie zmianę pracy. Nie musisz wybierać tylko jednej opcji, każdy z nas jest inny i lubi inne otoczenie. Odpowiedz na to pytanie szczerze, ponieważ od tego może zależeć nie tylko komfort pracodawcy, ale też Twój. W końcu rozmowa kwalifikacyjna jest też dla Ciebie :)

13. Ile chciałbyś zarabiać?

Pracodawca chce wiedzieć, czy stać go na Twoją pracę, ale też ocenić Twoją pewność siebie i znajomość własnej wartości na rynku pracy.

Poprawna odpowiedź: Na ten temat stworzę oddzielny artykuł, na ten moment podam Ci skrócony algorytm:
Znajdź twoją kwotę minimum, która jest Ci potrzebna do przeżycia. Absolutne minimum, którego potrzebujesz. Powiedzmy, że jest to 2000 zł. Teraz pomyśl, ile musisz zarabiać, aby być szczęśliwym w tym momencie. Nie za rok czy za dziesięć lat, ale teraz. Niech będzie to 3500 zł. Do tej kwoty dodaj 10-15% na negocjacje, co daje np. 3900 zł. Ta-Da! Już wiesz, ile chcesz zarabiać. Oferty w okolicy kwoty “chcianej” chętnie zaakceptujesz, te z wypłatą niższą niż chciana przemyślisz, a te z pieniędzmi niższymi niż twoje minimum odrzucasz. Cała filozofia.

Możesz o tym posłuchać na moim kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=9gfIJcxT_Ak

Polecam również artykuł Rozmowa o podwyżkę – 6 porad jak rozmawiać o podwyżce
Część technik przygotowania się do rozmowy o podwyżkę pasuje również do negocjacji na temat Twojego wynagrodzenia.

14. Czy uczestniczysz w innych procesach rekrutacyjnych?

Bardzo osobiste pytanie, które może zszokować na początku. Co więcej, nie ma jednego konkretnego powodu, dlaczego to pytanie pada. Pracodawca może badać, czy jesteś zdeterminowany do podjęcia tej konkretnej pracy. Inna odpowiedź może sugerować, że nie jesteś zapraszany na rozmowy. Z drugiej zaś strony może też sprawdzać, czy będziesz negocjował stawkę wynagrodzenia. Na pewno jednak sprawdza, jak się zachowujesz pod presją, w niewygodnym położeniu.

Poprawna odpowiedź: Uważam, że szczerość jest tutaj najważniejsza. Jeżeli uczestniczysz w innych rekrutacjach, to powiedz, że rozważasz wiele możliwości odpowiednich do Twoich umiejętności. Gdyby rekruter naciskał dalej, powiedz wprost, że jest to pytanie, na które z pewnych powodów nie możesz odpowiedzieć. Rekruter powinien docenić szczerość i umiejętność zachowania tajemnicy.

Z drugiej storny, jeżeli nie uczestniczysz w innych procesach w tym momencie, powiedz to wprost. Nie ukrywaj lub nie udawaj, że masz inne rozmowy tylko po to, żeby móc negocjować lepszą stawkę. Dodaj, zgodnie z prawdą, że ta konkretna firma jest twoim pierwszy wyborem, ponieważ uważasz, że najlepiej tutaj pasujesz i twoje umiejętności najlepiej firmie pomogą. Zdobędziesz za to sporego plusa na rozmowie :)

15. Jakie są Twoje słabe strony?

Pracodawca chce sprawdzić, czy jesteś wobec siebie samokrytyczny, oraz czy masz świadomość słabości i czy nad nimi pracujesz. Chce również wiedzieć, w jakich elementach powinien Cię dokształcić np. szkoleniami, już po tym jak Ciebie zatrudni.

Poprawna odpowiedź: Nie powtarzaj utartych sloganów, jak “jestem pracoholikiem”, “ciężko oderwać mnie od pracy”, “Jestem perfekcjonistą” itd. Spójrz na siebie krytycznie i opowiedz o swoich słabych stronach, ale w kontekście rekrutacji. Jeżeli słabo prowadzisz auto, pracodawcę to interesuje, kiedy rekrutujesz się na dostawcę. Jeżeli rekrutujesz się do pracy w biurze, słabe prowadzenie auta jest do przyjęcia. Opowiedz o swoich słabych stronach, i o tym jak nad nimi pracujesz. Nic tak dobrze nie poprawia Twojego wizerunku, jak to, że wiesz o swoich problemach i starasz się je poprawić.

16. Czym się interesujesz?

To pytanie pozwala poznać Cię nie jako pracownika, ale jako zwykłego człowieka, i nawiązać z Tobą początek znajomości. Pracodawcy lubią osoby z pasją, zaangażowane w coś. Najlepiej, jeżeli łączy się to z pracą, ale często jest to niemożliwe.

Poprawna odpowiedź: Nie kłam, wymyślając swoje hobby. Opowiedz szczerze o tym, co lubisz robić w wolnym czasie. Jeżeli rekruter zobaczy pasję i faktyczne zainteresowanie tematem, to mu w zupełności wystarczy. Kłamstwo zaś może być bardzo szybko odkryte, ponieważ rekruter może mieć takie samo hobby jak Ty. Co więcej, nie musi o tym mówić, przez co Twoje kombinowanie i wymyślanie zostanie bardzo źle odebrane.

17. Kiedy możesz rozpocząć pracę?

Pracodawca chce zaplanować sobie pracę i rozpoczęcie nowych projektów. Nie ma tutaj żadnego ukrytego motywu, jednak szef może czasami dopytać o powód tak odległego czasu do rozpoczęcia.

Poprawna odpowiedź: sprawdź przed rozmową, jaki masz okres wypowiedzenia. Jeżeli masz oszczędności i możliwość, dodaj sobie 2 tygodnie urlopu i odpocznij po starej pracy i nabierz sił. Jeżeli nie masz możliwości, żeby wziąć wolne, podaj po prostu okres wypowiedzenia. Wymyślanie tego terminu na rozmowie pokazuje, że nie przygotowałeś się do rozmowy i nie znasz swojej własnej umowy. Twój profesjonalizm w oczach potencjalnego pracodawcy spada.

18. Co lubiłeś najbardziej w swojej poprzedniej pracy?

Pytanie to pomaga lepiej umieścić pracownika w firmie oraz sprawdzić, czy w ogóle do firmy się nadaje i czy jest konsekwentny podczas całej rozmowy. Jeżeli kandydat powiedział, że lubił szkolenie nowych pracowników, można dać mu podobne obowiązki w nowej firmie. I kandydat i szef będą zadowoleni. Odpowiedź może też pokrywać się z odpowiedziami z innych pytań. Pokazuje to, że kandydat nie kłamał i nie wymyślał niczego na siłę podczas rozmowy, co również jest dużym plusem.

Poprawna odpowiedź: Powiedz, co lubiłeś robić, pod względem konkretnej rekrutacji. Może to być cokolwiek, co przyda się w nowe firmie. Prowadzenie auta, spotkania, szkolenie nowych osób, ciche biuro, dobry dojazd lub komunikację miejską, ładny ogród za budynkiem itd. Nie wymyślaj nic, gdyż może to wyjść przy okazji innych pytań. Jeżeli nie masz czegoś, co konkretnie lubiłeś, po prostu powiedz o tym, co było znośne, ok albo to, co nie denerwowało Cię jak reszta.

19. Na czym polegała Twoja poprzednia praca?

Pracodawca, pytając o to, chce wiedzieć nie tylko to, co robiłeś, ale też czy pasujesz do tej pracy oraz, czy Twoje doświadczenie jest wystarczające do niej. Pytanie też pokazuje, czy robiłeś jakieś rzeczy spoza ogłoszenia o pracę, a które są realizowane w firmie.

Poprawna odpowiedź: Opowiedz o swoich obowiązkach, zaznaczając, że nie możesz zdradzić tajemnicy firmowej. Opisz Twoje podstawowe obowiązki, oraz dodatkowe rzeczy jak rekrutacja nowych pracowników, opieka nad młodymi pracownikami, wyjazdy, kontakt z klientem itd. – wszystko, co potencjalnie może się przydać w nowej pracy.

20. Dlaczego w Twoim CV jest przerwa w zatrudnieniu?

Pracodawca chce po prostu wiedzieć, co się stało, że masz luki w karierze. Może też chce sprawdzić, czy jesteś chorowity, czy może dokształcałeś się lub zmieniałeś branżę. 

Poprawna odpowiedź: Odpowiedz zgodnie z prawdą. Nie wymyślaj magicznych powodów. Jeżeli byłeś chory, jest to zrozumiałe. Jeżeli chciałeś odpocząć lub dokształcić się, jest ok. Nie ma powodu, żeby kłamać.

21. Jak radzisz sobie z krytycznymi uwagami?

Pytanie to ma na celu sprawdzenie, jak radzisz sobie pod presją i z niewygodnymi pytaniami. Wcale nie chodzi o konkretną odpowiedź, bardziej o to, że słyszac takie pytanie zaczynamy przypominać sobie wszystkie negatywne sytuacje, które nas spotkały związane z krytycznymi uwagami. Zwykle od szefa i przełożonych. Jest to dosyć stresujące, więc przygotowanie się na to pytanie przed rozmową jest bardzo ważne.

Poprawna odpowiedź: Zacznij od tego, że konstruktywna krytyka zawsze się przydaje, o ile jest naprawdę konstruktywna, a nie jest tylko wyżywaniem się na kimś. Każdy może popełnić błąd, ale jeżeli się nauczył, co było nie tak, nie popełni go więcej. Przygotuj sobie przykład albo dwa takich sytuacji z poprzedniej pracy, gdzie pokażesz, że popełniłeś błąd, ale się nauczyłeś.

22. Czy masz do nas jakieś pytania?

Najtrudniejsze pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej. Sprawdza, czy słuchałeś na rozmowie, czy jesteś zainteresowany praca i firmą oraz, czy dbasz o swój interes.

Poprawna odpowiedź: Zapytaj o wszystko, co Ciebie interesuje w nowej pracy, a nie zostało poruszone wcześniej. Benefity, przerwy, narzędzia dostępne w firmie, zespół, przykładowy dzień pracy itd. Wszystko, co może Ci się przydać. Rozmowa o pracę jest też dla Ciebie, a to jest czas, abyś zyskał informacje potrzebne Tobie do podjęcia decyzji o przyjęciu ewentualnej oferty. Uważaj jednak na pytanie o coś, co było już powiedziane. Pokazałoby to brak zaangażowania w rozmowę i niesłuchanie. Całkowity brak pytań niepoparty żadnym wyjaśnieniem oznacza, że nie obchodzi Cię firma i praca, bylebyś coś dostał. Takie podejście też jest złe. Jeżeli nie masz pytań, wyjaśnij, że wszystkie pytanie, jakie miałeś, zostały wyjaśnione podczas rozmowy. Jeżeli zaś nie pamiętasz, czy coś było poruszane, powiedz wprost, że w stresie zapomniałeś i czy możesz usłyszeć jeszcze raz. Szczere podejście może tylko pomóc!

Notatki

Nie ma absolutnie żadnego problemu, jeżeli podczas rozmowy masz notes i notujesz odpowiedzi rekrutera. Nie używaj telefonu, to jest źle widziane. Sama pojedyncza kartka z drugiej strony wygląda mało profesjonalnie. Zabierz ze sobą na rozmowę zwykły notes i w nim zapisuj wszystko, co chciałbyś zapamiętać. Pamięć ludzka jest zawodna, zwłaszcza gdy jest się w dużym stresie. Kiedy dostaniesz odpowiedź pozytywną z rekrutacji i będziesz się decydować czy chcesz pracować w tym miejscu, możesz nie pamiętać wszystkich rzeczy. W tym momencie notatki bardzo Ci pomogą, dlatego warto je robić podczas rozmowy!

Rozmowa testowa

Kiedy już odpowiedziałeś na wszystkie pytania i myślisz, że jesteś gotowy, poproś przyjaciela, żeby przeprowadził Ci testową rozmowę o pracę. Niech zada większość pytań z listy, oraz doda od siebie jakieś przypadkowe. Dzięki temu obędziesz się z odpowiadaniem na pytania z listy, a nowe pytania Cię nie zaskoczą. Po tej próbie generalnej twoja pewność siebie również idzie w górę, co jest wielkim plusem! Poproś też znajomego o feedback, żeby wiedzieć, co poprawić. Następnie popraw to, i pewny i przygotowany idź na rozmowę!

Podsumowanie

Oto 22 najważniejsze i najczęściej zadawane pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Jest ich sporo, więc przygotowanie się może Ci zająć sporo czasu, jednak nie zaniedbuj tego. Zwiększa to szanse na pozytywną rekrutację i nową pracę, tak więc jest to czas dobrze zainwestowany!

Jeżeli masz jakieś pytania, chcesz dodatkowej odpowiedzi, lub po prostu chcesz podyskutować, zapraszam do komentarzy!